Powiedz swojemu lekarzowi, że znalazłeś go u nas!

Laboratorium Mikrobiologiczne

Laboratorium mieści się na parterze w Bloku A
Ulica: Żeromskiego 22
Miejscowość: Mielec
Telefon: 17 78 00 227

Wykonuje szeroki zakres badań mikrobiologicznych i serologicznych. Wszystkie badania są wykonywane dla potrzeb pacjentów hospitalizowanych oraz ambulatoryjnych.

Laboratorium Mikrobiologiczne oferuje:

>> diagnostykę bakteriologiczną (przy użyciu metod hodowlanych i serologicznych) schorzeń o etiologii bakteryjnej. Diagnostyka ta obejmuje identyfikację (do poziomu gatunku) czynnika etiologicznego wraz z oznaczeniem wrażliwości na leki przeciwbakteryjne oraz identyfikację mechanizmów oporności.

>> wykrywanie nosicielstwa bakterii uznanych za niebezpieczne ze względów epidemiologicznych

>> diagnostykę schorzeń o etiologii grzybiczej w zakresie grzybów drożdżopodobnych, pleśniowych i dermatofitów

>> diagnostykę inwazji pasożytniczych przy użyciu metod mikroskopowych oraz immunoenzymatycznych

>> diagnostykę wybranych schorzeń o etiologii wirusowej (AIDS, WZW typ A, B, C, różyczka, cytomegalia, mononukleoza, borelioza i inne) przy użyciu metod serologicznych.

Poza bezpośrednią diagnostyką poszczególnych przypadków, laboratorium zajmuje się szeroko pojętą mikrobiologią środowiska szpitalnego. W tym zakresie prowadzi się:

>> biologiczną kontrolę skuteczności sterylizacji, badanie stanu higieny środowiska szpitalnego, kontrolę jałowości materiałów, płynów, narzędzi

>> ocenę czystości mikrobiologicznej wody.

W LM pracuje wysoko wykwalifikowany personel wyższy i średni z dużym doświadczeniem zawodowym. Należy podkreślić, że badania wykonywane w Laboratorium Mikrobiologicznym są objęte systemem kontroli jakości zarówno wewnątrzlaboratoryjnej jak i zewnątrzlaboratoryjnej (POLMICRO). Laboratorium posiada aktualny Certyfikat Wiarygodności Badań Mikrobiologicznych.

Laboratorium Mikrobiologiczne działa w systemie jednozmianowym z zapewnieniem ciągłości pracy w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta. Materiał do badań pacjentów hospitalizowanych jest przyjmowany codziennie, badania zlecane przez lekarzy z niepublicznych ZOZ-ów są pobierane na miejscu w Punkcie pobrań. Wszystkie badania mogą być wykonywane bez zleceń od lekarza, na życzenie pacjenta, za odpłatnością

"zgłos błąd"
Located in: labolatoria

                            Grupa Sagnet wraz z innymi podmiotami na swoich stronach wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Dowiedzidz się więcej